تبلیغات
وبلاگ شخصی سید یونس موسوی - اکبر لطفی
 

وبلاگ شخصی سید یونس موسوی
 
اخبار ورزشی،اجتماعی،فرهنگی،هنری و .....

اکبر لطفی مربی جوان دارایی تهران


نام: اکبر                      نام خانوادگی:لطفی

متولد:1357                  شهرستان :بروجرد


سوابق بازیگری:

بروجرد : جوانان نساجی-منتخب جوانان یروجرد- در مسابقات شهر و سوپر لیگ استان تیمهای نساجی ،شهدان ، 24 بعثت ، مرصاد و شهرداری

1376: امیدهای پاس تهران

1378-1377: مقاومت اصفهان (خدمت سربازی)

1379 : پتروشیمی اراک

سوابق مرییگری:

1381: قهرمان نوجوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1382: قهرمان نوجوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1382 : نائب قهرمان جوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1382 : نایب قهرمان نوجوانان استان ، تیم میعاد(سرمربی)

1383: قهرمان نوجوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1383 : قهرمان جوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1383: قهرمان نوجوانان استان ، تیم میعاد(سرمربی)

1383:نایب قهرمان جوانان استان، تیم میعاد(سرمربی)

1383: قهرمانی تیم بزرگسالان پیمانه کار در لیگ 2 (سرمربی)

1384: قهرمانی در لیگ 3 کشور در سطح نوجوانان، تیم میعاد(سرمربی)

1384: قهرمانی جوانان بروجرد، تیم میعاد(سرمربی)

1384: قهرمانی لیگ 2 بزرگسالان استان ، تیم شهرداری(سرمربی)

1385: قهرمانی جوانان بروجرد ، تیم میعاد(سرمربی)

1385: مقام سومی نوجوانان لیگ 2 کشور ،تیم میعاد(سرمربی)

1385: نایب قهرمان بزرگسالان بروجرد،تیم شهرداری(مربی-بازیکن)

1386: جوانان استقلال جنوب تهران(مربی)

1387: جوانان استقلال جنوب تهران(آسیا ویژن-سرمربی)

1388:جوانان استقلال جنوب تهران(آسیا ویژن-سرمربی)

1388: امیدهای استقلال جنوب تهران(آسیاویژن-سرمربی)--البته در مقطع کوتاهی

1389: قهرمانی در لیگ 2 بزرگسالان کشور،استقلال جنوب(مربی)

1390: بزرگسالان استقلال جنوب در لیگ 3 کشور(مربی)

1391:جوانان ، امید و بزرگسالان دارایی تهران


اگر موافق باشید از زمانی بگید که فوتبال را شروع کردید.

بله حتما.من فوتبال را از مدرسه فوتبال ورزشگاه شهید بیات بروجرد و زیر نظر استاد منوچهر عسگری شروع کردم.بعد از چند سال به تیم جوانان نساجی رفتم و افتخار شاگردی آقای غلامحسین کردی و سعید پیرهادی را دارم.چند سالی را در بروجرد با تیمهای نساجی ، مرصاد ، زاگرس ،شهدان و 24 بعثت در سطوح مختلف ولیگهای شهر واستان مشغول بودم که چندین بار به عنوان آقای گلی مسابقات دست پیدا کردم.چند سالی را هم در استانهای دیگر و لیگهای مختلف کشوری گذراندم.

به غیر از فوتبال در ورزش دیگری هم مشغول بکار بوده اید؟

بله .بدلیل اینکه پدرم آقای محمد لطفی یکی از مربیان بزرگ رشته رزمی رزم آوران در سطح کشور بودند ، من از سن 4 سالگی وارد این رشته شدم و تا 16 سالگی در این رشته فعالیت می کردم و همین امر باعث شده بود که از لحاظ بدنی کمترین مشکل را داشته باشم و وارد هر رشته ای که میشدم موفق بودم.

رشته های ورزشی مانند بسکتبال ، والیبال ، پینگ پنگ ، دو و میدانی ، بدمینتون و هندبال ورزشهایی بودند که من در آنها حداقل در سطح مدارس شهر و استان فعالیت میکردم.

مربیگری را از کجا و چگونه آغاز کردید؟

در سال 81 یک تیم به نام میعاد تاسیس کردم و با توجه به اینکه خودم مطالعات شخصی زیادی در مورد مربیگری داشتم توانستم نتایج بسیار خوبی با این تیم بگیرم.همین قدر خدمتتان عرض کنم که اون موقع هنوز خیلی از تیمهای لیگ برتری از دفاع 4 نفره خطی استفاده نمی کردند چه برسد به تیمهای شهرستانی ، ولی به لطف خدا برای اولین بار ما به سراغ سیستمهایی مانند 4-3-3 یا 4-2-3-1  رفتیم و موفق هم بودیم.تقریبا در طی 5 سال بیش از 15 مقام در رده های نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در لیگهای شهر ، استان و کشوری داشتم.البته آقای احمد کردی رییس هیات فوتبال بخاطر حمایتهایی که می کردند در موفقیتهای من در آن زمان سهیم بودند.

من با تیم میعاد برای اولین بار در تاریخ بروجرد توانستم در رده های پایه به لیگ کشور صعود کنم و در سالهای بعد به لیگهای بالاتر راه پیدا کنیم.

چطور شد که برای مربیگری به تهران آمدید؟

خب واقعیتش اینه که دیگه چیزی برای بدست آوردن در شهرستان برایم وجود نداشت ، تقریبا به همه مقامها دست پیدا کرده بودم و دوست داشتم شرایط بالاتر را تجربه کنم .

ازطریق یکی از دوستانم بنام آقای عباس مقدسی و با کمک آقای یولداشی به باشگاه استقلال جنوب تهران پیوستم و بعنوان مربی یکسال در کنار آقای یولداشی بودم.

در سال بعد با حمایت دوست خوبم آقای مهدی پالیزوان بعنوان سرمربی جوانان استقلال جنوب انتخاب شدم و بمدت 2 سال در جوانان و امید مشغول کار شدم. و در نهایت در سال بعد شرایط حضور در لیگ 2 کشور در تیم بزرگسالان استقلال جنوب برایم فراهم شد.

در این مدت زمان کم رشدی خوبی داشتید .درسته؟

بله موافقم .ولی اگر حمایتهای جناب آقای سرهنگیان مدیر عامل باشگاه استقلال جنوب نبود مطمئنا این مسیر در سالهای بیشتری طی میشد.

در سالی که استقلال جنوب به لیگ یک صعود کرد شما همراه این تیم بودید.به نظر شما چه دلایلی باعث شد که استقلال جنوب در آن سال قهرمان شود؟

خب دلایل خیلی زیادی بود.ما بازیکنان بسیار خوب و با تجربه ای داشتیم .امکانات بسیار خوب و اسپانسر که تقریبا کمتر به مشکل مالی مخصوصا برای امکانات برخوردیم.مدیریت خوب و در نهایت کادر فنی خوب.

که البته از حق نگذریم جمع و جور کردن همه اینها کار دشواری بود که الحق آقای امید طیری این کار را به بهترین نحو انجام دادند.

درسته که میگن کار کردن با آقای طیری سخته؟

این نظر شخصی شماست.چیزی را که من می توانم به شما بگویم این است که ایشان بسیار سختگیر هستند و مدیریت بسیار قوی بر تیم خود دارند.در صورتی که شما وظایفتان را بخوبی انجام دهید طبیعتا سختی در کار نخواهد بود.

واقعا سال پرکاری را پشت سر گذاشتیم سخت بود ولی در نهایت با قهرمانی شیرین شد.

بطور مثال اقای امین حمل آبادی که بعنوان مربی در این تیم بودند واقعا بیشتر از وظایف یک مربی برای تیم زحمت میکشیدند و همین تلاشهای همه نفرات بود که باعث میشد کار به جلو حرکت کند.

اما یک واقعیت را باید حتما بگویم، کار با آقای طیری دید و تفکرات من را نسبت به مربیگری تغییر داد ، من چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفتم و بطور حتم ایشان بیشترین سهم را در قهرمانی استقلال جنوب داشتند.

اما متاسفانه بعد از قهرمانی بدلیل مشکلات مالی مالکین باشگاه تصمیم به فروش امتیاز را گرفتند و بعد از فروش امتیاز این تیم به استقلال صنعتی، یک امتیاز لیگ 3 کشور خریداری نموده و دوباره مشغول بکار شدند.

بعد از فروش رفتن تیم چیکار کردید و کجا رفتید؟

بعد از آن سال موفق شرایط کار در چند تیم لیگی برایم فراهم شد ،که یکی ار آنها از شهر خودم بروجرد بود.بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم تصمیم گرفتم که برای یکسال هم که شده برگردم به بروجرد و به تیم شهرداری که در لیگ 3 بود کمک کنم که خوشبختانه شرایط به گونه ای پیش رفت که دوباره به تهران برگشتم.

چرا خوشبختانه؟

خب مشکلات زیادی به وجود آمد.بنده چند هفته ای تیم را تحویل گرفته و بعد از تمام شدن تست گیری در هنگام شروع تمرینات افرادی که با آمدن ما انگاری منافعش در خطر افتاده بود شروع کردند به بهانه تراشی و سنگ اندازی در مسیر حرکتی تیم که خوشبختانه موفق شدند و من را از انجام یک اشتباه بزرگ منصرف کردندو من از آنها کمال تشکر را دارم .مصداق همان ضرب المثل قدیمی بود که میگوید : عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

که در نهایت تیم شهرداری بروجرد که واقعا از بازیکنان بسیار خوبی بهره می برد و می توانست مدعی صعود به لیگ 2 باشد از لیگ 3 حذف شد و هم اکنون شهر بروجرد فاقد تیمی در لیگ کشور است.

البته به نظر بنده سکوت بازیکنان در آن زمان و پذیرفتن تصمیمات اشتباه سرپرستان تیم یکی از علل اصلی ناکامی تیم شهرداری بود.

باید به این نکته اشاره کنم که فوتبال بروجرد همیشه دارای بازیکنان بسیار مستعد و بزرگی بوده ولی بخاطر نبود باشگاه مناسبی همه این بازیکنان در همان شهر مانده و در حقیقت از بین رفتند.

از موارد نادر می توان به آقایان  علیرضا کردی ، احمد لطفی ، معین نظام الاسلامی اشاره کرد که توانستند در لیگ1 کشور و در سطح پایین تر و مقطع کوتاهتری  خود بنده ، ولی صفایی ،احمد ساکی  و عباس مقدسی فعالیت کنند.و یا بازیکنانی مثل مجید منصوری ، شاهین شوکتیان ، مصیب صیامی و عارف معظمی نژاد که در لیگهای پایه در تهران فعالیت داشتند.و هم اکنون فقط آقایان  علی عزیزی در لیگ 2 کشور و وحید خوشکلام پور و محمد مقدسی در حال فعالیت در لیگ تهران می باشند.

در نهایت دوباره به تهران برگشتم و فعالیتم را با استقلال جنوب در لیگ 3 شروع کردم.

کار در لیگ 3 چطور بود؟

کار در کنار آقای واقف جعفردوخت مثل یک کلاس درس بود. ایشان یک مربی بسیار خوب و با تجربه هستند .به نظر من یکی از نقاط مثبت ایشان طراحی تمرین است که به بهترین نحو ممکن آن را انجام می دهند.به قول یکی از دوستان اگه صد نفر بازیکن هم توی زمین باشه آقا واقف از همه کار میکشه و برای همه تمرین داره .انشاالله که روزی شاهد حضور ایشان در لیگ برتر بعنوان سرمربی باشیم.

امسال در کجا مشغول بکار بودید؟

در ابتدای فصل قبل  یک پیشنهاد از تیم دارایی داشتم ، توی جلسه اول با توجه به اینکه مدیر تیم آقای مبین درخشان به نظرم آدم  مصممی برای تیم داری اومد پیشنهادش رو قبول کردم.الان بعد از گذشت یکسال از انتخابم احساس رضایت میکنم و از بودن در کنار دوستان خوبم آقایان مبین درخشان و اکبر گلستانی احساس خوبی دارم و براشون آرزوی موفقیت میکنم .

و البته در کنار دوست خوبم احمد ایمانی و با مدیریت آقای امین حمل آبادی در مدرسه فوتبال ایران واقع در باشگاه راه آهن مشغول بکار هستم.

حرف آخر؟

اول از همه از پدرم بخاطر اینکه در تمام این سالها پشتیبان من بودند و از لحاظ روحی به من کمک زیادی کردند تشکر میکنم ، و از مادرم بخاطر زحمتهای زیادی که برای من کشیدند.

از آقایان غلامحسین کردی،مرحوم علی لطفی،احمد کردی،ابوالفضل یولداشی،مهدی پالیزوان،اسماعیل سرهنگیان،امین حمل آبادی و دوست خوبم محمد پورحسین که هر کدام به نحوی در پیشرفت بنده تاثیرگذار بوده اند تشکر و قدردانی میکنم.

و از شما به خاطر این وقت و فرصتی که در اختیار امثال بنده قرار میدهید کمال تشکر را دارم.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای اکبر لطفی

طبقه بندی: ورزش بروجرد، 
برچسب ها: اکبر لطفی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 9 فروردین 1392 توسط سید یونس موسوی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • کانون زبان انگلیسی
  • عجله
  • ضایعات